Ustawienia systemowe rodzin wg. Berta Hellingera

To praca w polu rodziny klienta, podczas której ukazuje się źródło tzw. problemu ( choroby, dolegliwości, powtarzających się zdarzeń czy trudności w jakimś obszarze życia ). To narzędzie za pomocą którego można spojrzeć głębiej i zobaczyć to co dla oczu niewidzialne. 

Ustawiający  podczas tej pracy jest pewnego rodzaju kanałem poprzez który przepływa informacja z pola wiedzącego rodziny klienta. 

Na warsztacie praca systemowa odbywa się przy pomocy reprezentantów, którzy wybierani są z pośród  uczestników warsztatu. Reprezentant wchodząc w pole ustawienia jako np.mama czy tata klienta, odczuwa emocje tej osoby. Oddaje się w jakimś sensie prowadzeniu płynącemu z pola (przestrzeni ustawienia).Ten ruch w jakim znajdują się reprezentanci jest ruchem obrazującym źródło problemu klienta.

Do indywidualnej pracy ustawieniowej, używa się figurek(np.playmobil) za pomocą których ustawiający prowadzony wglądem z pola klienta pokazuje źródło problemu. To co wydarza się podczas tej pracy u klienta to bardzo osobisty i indywidualny sposób otrzymania tej informacji. 

Często klienci po pracy mówią: „Kamień spadł mi z serca”, „Tona ciężaru, którą na sobie miałem runęła na ziemie”, „ Wreszcie mogę oddychać”

Ustawienie uwalnia nas energetycznie od tego ciężaru, tej dynamiki w którą byliśmy uwikłani (to co nie nasze). Po ustawieniu mogą zmienić się różne obszary naszego życia, mogą zmienić się relacje rodzinne, czy stan naszego zdrowia. Pojawiają się nowe możliwości.

Często pada pytanie: Czy można pracować w temacie dzieci ? Tak można. Dziecko to ambasador rodziny, który bardzo często pokazuje co w systemie rodzinnym woła o uzdrowienie. Dzieci swoim stanem emocjonalnym, swoją chorobą prowadzą nas rodziców głębiej do uzdrawiania siebie.

„Serce dziecka jest już tam, gdzie nie dotarło jeszcze serce rodzica” – Bert Hellinger

Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym o metodzie Ustawień Systemowych opowiada najbliższy uczeń Berta Hellingera – Gerhard Walper. 

Kategorie: Oferta